o ateliéri

Dizajn s nádychom histórie - Top hotelierstvo 2011

Často sa zdá priam nemožné vytvoriť hotel v historickom objekte tak, aby zodpovedal súčasným požiadavkám európskeho štandardu. Navyše, ak budova stojí v centre mesta v chránenej pamiatkovej zóne.

Architekt bojuje s narušenou statikou a požiadavkami pamiatkárov zachovať historické, atypické prvky. Investor požaduje priestory pre aktivity spoločenského charakteru, biznisu a cestovného ruchu, v ktorých hostia nájdu pohodlie, komfort a vynikajúcu atmosféru. Je úžasné, ak sa architektovi a dizajnérovi v jednej osobe podarí výber materiálov, ktoré sa harmonicky dopĺňajú. Nehovoriac o tom, ak historické priestory majú zrejmý akcent modernosti. Ak autor dokáže vyvážene prepojiť pôvodné historické prvky s moderným dizajnovým mobiliárom a osvetlením a nevtieravo skĺbiť technické a priestorové požiadavky hotelového zariadenia na funkčnosť s luxusnou atmosférou.

Tri hotely na východe Slovenska predstavujú profesionálne realizácie projektov, ktoré potvrdzujú skutočnosť, že spoločné hľadanie investora, hoteliera a architekta môže byť úspešné. Spoločne vytvárajú v hotelierskom prostredí štvrtú premennú, ktorá predstavuje atraktívne riešenie priamo v objekte, meste či regióne.

Zvyšok článku si môžete prečítať v priloženom PDF súbore.

2011 (c) atelierdluhy.sk - všetky práva vyhradené.
Obsah www srtánky je možné používať len so súhlasom majiteľa stránky.

webdesign © bart.sk